top of page

Розробки уроків та методичні рекомендації з інформатики 9 клас

Урок 1. Поняття про інформацію та способи її подання. Дані. Різновиди інформаційних повідомлень. Вимірювання обсягу даних. Поняття про інформаційну надлишковість повідомлень. Способи подання і кодування повідомлень, двійкове кодування. Вимірювання довжини двійкового коду. Інформаційні процеси: отримання,  збирання, зберігання, пошук, обробка і передавання інформації.Об’єкти та їх властивості.
 
Календарно-тематичне планування 
Урок 2. Поняття про інформаційні системи та технології. Види інформаційних систем. Поняття про апаратне та програмне забезпечення інформаційної системи. Етапи розвитку та сфери застосування інформаційних технологій.Поняття про інформаційну культуру та інформатичну компетентність. Інформатика як наука та галузь діяльності людини.
 
Урок 3. Типова архітектура персонального комп’ютера. Класифікація та призначення апаратних засобів: пристроїв введення, виведення, зберігання та обробки інформації.
 
Урок 4. Класифікація та основні характеристики процесорів. Принцип дії та основні характеристики  найбільш поширених видів запам’ятовуючих пристроїв: дискових накопичувачів, оперативної та флеш-пам’яті. Класифікація та основні характеристики принтерів. Відеосистема комп’ютера, призначення  та основні характеристики її складових: монітора, відеоадаптера та відеопам’яті. Мультимедійне обладнання. Комунікаційні пристрої
 
Урок 5. Історія розвитку обчислювальної техніки. Покоління ЕОМ. Правила техніки безпеки під час роботи на комп’ютері. Практична робота №1. Робота з клавіатурним тренажером.
Урок 6. Загальні відомості про системне, службове та прикладне програмне забезпечення. Класифікація, основні функції та складові операційних систем. Поняття про ядро операційної системи, інтерфейс користувача, драйвери та утиліти. Різновиди інтерфейсу користувача. Поняття файлової системи, відмінності між поширеними файловими системами. Поняття файлу, каталогу. Ім’я файлу та каталогу, розширення імені файлу. Імена зовнішніх запам’ятовуючих пристроїв, шлях до файлу.
Урок 7. Робота з основними елементами графічного інтерфейсу користувача операційної системи. Використання вікон, меню, елементів керування. Практична робота №2. Робота з інтерфейсом користувача операційної системи. 
Урок 8. Робота з об’єктами файлової системи: створення, копіювання, перейменування, переміщення та видалення об’єктів. Використання ярликів. Використання буфера обміну. Практична робота №3. Робота з  об’єктами файлової системи. 
Урок 9. Пошук інформації на комп’ютері. Практична робота №4. Пошук інформації на комп’ютері.
Урок 10. Запуск на виконання програм. Типи файлів. Зв’язок типів файлів з програмами та з розширеннями імен файлів.Використання автономної та онлайнової довідки операційної системи.
Урок 11. Встановлення й видалення програм. Відновлення видалених даних. Програма перевірки й очищення дисків. Дефрагментація дисків. Контрольні точки відновлення операційної системи. 
Урок 12. Поняття комп’ютерного вірусу. Історія та класифікація вірусів і троянських програм. Призначення, принцип дії та класифікація  антивірусних програм. Робота в середовищі антивірусної програми. 
Урок 13. Правила профілактики зараження комп’ютера вірусами. Практична робота №5. Захист комп’ютера від вірусів
Урок 14. Стискання, архівування та розархівування   даних. Архіватори та операції з архівами. Практична робота №6. Архівування та розархівування даних.
Урок 15. Запис інформації на оптичні носії. 
Урок 16. Форматування та копіювання дисків.

1 година на тиждень (всього 19 годин)

1 година на тиждень (всього 16 годин)

І семестр

Cайт оновлено і тепер ви знайдете нас тут 

http://urokinformatiki.in.ua/

bottom of page